Şekerci Market
Stok Kontrol Sistemi

Bu projede, Şekerci Market’in

  • Mal alış
  • Satış
  • Stok kontrol
  • Fatura ve cari hesap takip

işlemleri için hem donanım hem de yazılım içeren bir sistem kuruldu.

Söz konusu ihtiyaçlar için daha önceden herhangi bir bilişim sistemi altyapısı bulunmamaktaydı. Dolayısıyla, sıfırdan bir sistem tasarlandı ve gerekli yazılımlar yüklenerek Şekerci Market’e teslim edildi. Şekerci Market’in tercihleri doğrultusunda sistem tasarımında daha önce kullanılmış eski bilgisayar sistemlerinden faydalanıldı. Yeni olarak sadece dokunmatik ekranlı bir bilgisayar monitörü ile hesaplı ve güvenilir bir üreticiden temin edilen bir stok kontrol yazılımına ücret ödenmiştir. Toplam sistem maliyeti 2016 fiyatları ile 2000.- TL.nin çok altındadır.

GEREKLİ BECERİLER

Bilişim Sistemleri – Donanım ve Yazılım

KATEGORİLER

Sistem Tasarımı

BİLEŞENLER

Donanım, İşletim Sistemleri, Veritabanı Yönetimi, Stok Kontrol Sistemi Yazılımları, Bilişim Güvenliği, Farklı Donanım Sistemlerinin Uyumlarının Sağlanması

“Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

“Zafer, “zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise “başaracağım” diye başlayarak sonunda “başardım” diyenindir.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Hadi, Birlikte Çalışalım

BANA PROJENİZ HAKKINDA BİRAZ BİLGİ VERİN

Bana işinizi yaparken neyi başarmak istediğinizi, hayalinizi anlatın; ben size oraya ulaşmanıza yardımcı olabilecek yeni teknolojilerden, onları işinize nasıl uyarlayabileceğimizden bahsedeyim. Siz en iyi bildiğiniz işinizi yaparken, ben teknolojiden nasıl yararlanabileceğinizi size anlatayım.